dziecko na zajeciach judo
503 Views

Chcesz, aby Twoje dziecko aktywnie spędzało czas wolny i kształtowało kluczowe umiejętności? Zastanawiasz się, czy zajęcia judo dla dzieci będą odpowiednią formą rozrywki dla Twojej pociechy? Jak zachęcić dziecko do zajęć judo? Podpowiemy Ci, jak rozbudzić w maluchu pasję do tego sportu walki.

Co to jest judo dla dzieci?

Judo jest japońską sztuką walki, która wykorzystuje zwinność, wzmacnia mięśnie i rozwija koordynację ruchową. To dyscyplina sportowa stworzona dla dzieci, które posiadają bardzo dużo energii, gdyż treningi judo pomagają ją właściwie spożytkować. Co daje judo dla dzieci? Zajęcia kształtują samodyscyplinę, dzięki temu dziecko może wypracować prawidłowe nawyki i zachowania. Pozwalają też wypracować świadomość własnego ciała.

Niektórzy rodzice obawiają się, że zajęcia judo dla dzieci są brutalne i zachęcają maluchy do przemocy. Jednak w rzeczywistości ta dyscyplina sportowa kładzie duży nacisk na szacunek do drugiego człowieka, a stosowanie brutalnych chwytów jest zabronione. Na czym polega judo? To połączenie ćwiczeń ogólnorozwojowych, akrobatycznych, gimnastycznych, siłowych i kształtujących zwinność.

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia judo?

Tak naprawdę na treningi judo dla dzieci mogą uczęszczać już kilkuletnie brzdące. To dobry moment na rozeznanie zainteresowań malucha i kształtowanie właściwej koordynacji ruchowej. Zajęcia judo dla dzieci w wieku 3-5 lat to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe i gimnastyczne, które stanowią przygotowanie do późniejszych bardziej wymagających etapów treningu. W judo dla dzieci wykorzystuje się element tak uwielbianej przez maluchy zabawy w postaci gier zespołowych, co kształtuje w najmłodszych umiejętność współpracy.

Jak zachęcić dziecko do zajęć judo?

Trenowanie sportów walki powinno iść w parze z pasją. Tylko wtedy treningi judo będą miały sens. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy zajęcia judo dla dzieci to dobre rozwiązanie na aktywne spędzanie czasu wolnego przez Twoją pociechę, możesz porozmawiać z dzieckiem na ten temat.

Dla malucha perspektywa zabawy z innymi dziećmi zapewne będzie bardzo atrakcyjna. Zabierz swoją pociechę na zajęcia judo dla dzieci i pozwól, by maluch przyglądał się, jak wyglądają ćwiczenia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko już po chwili będzie chciało dołączyć do swoich rówieśników. Możesz też delikatnie zachęcić malucha, aby przyłączył się do zabawy.

Dopinguj swoje dziecko podczas ćwiczeń i doceniaj jego wysiłki. Dzięki temu maluch będzie chętniej chodził na zajęcia judo dla dzieci. Bardzo istotną kwestią, która również będzie zachęcała dziecko do wysiłku i kształtowania nowych umiejętności, jest zdobywanie pasów. Maluchy uwielbiają ten rodzaj zachęty, ponieważ mogą później pochwalić się przed kolegami, że osiągnęły kolejny poziom umiejętności. Judo dla dzieci wprowadza także pewien element rywalizacji, dzięki temu najmłodsi uczą się, jak znosić porażki i odnosić zwycięstwa.

Zajęcia judo dla dzieci mogą kształtować w najmłodszych prawidłowe wzorce zachowań, uczyć dyscypliny, samokontroli i przestrzegania zasad fair play.

2 Comments In This Topic

  1. Avatar

    Włączyć dzieciakowi kilka filmów, gdzie motywem przewodnik są sztuki walki i się samo zainteresuje. 😉 wydaje mi się, że tak łatwo wzbudzić ciekawość, a potem zapisać na zjaęcia judo i jakoś to pójdzie.

  2. Avatar

    Chyba najlepszym, sposobem do tego, jak zachęcić dziecko do zajęć judo, jest zorganizowanie ciekawego towarzystwa! W większej grupie ćwiczy się jeszcze lepiej