2,098 Views

Zebranie organizacyjne dla rodziców uczestników obozu odbędzie się 21 czerwca (środa) o godz. 18.00 przy ul. Raciborskiej 1 (sala judo AWF). Niezależnie od obecności, prosimy o zapoznanie się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, a w przypadku pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji na zebraniu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wyjazdu.

Wyjazd/powrót – miejsce i godzina zbiórki, transport

Wyjazd na obóz – 22.07.23 godz. 9.00 (zbiórka 8.45) – ul. Brynowska 6, Katowice – parking Kaufland.

Powrót z obozu – 31.07.23 około godz. 14.00-15.00 w miejsce zbiórki – będziemy informować na bieżąco z trasy.

Karty kwalifikacyjne, faktury, płatności

DOKUMENTY DO POBRANIA POD LINKIEM: Karta obozowa Wieleń

Prosimy o pobieranie kart kwalifikacyjnych, wypełnienie i podpisanie karty, regulaminu i zgody. Karty prosimy oddać na dwa sposoby:

  • skan przesłany na email (jeden plik PDF!!): [email protected]
  • wersja papierowa przekazana na treningach lub ostatecznie na zebraniu w dniu 21 czerwiec!

Nie przyjmujemy kart kwalifikacyjnych na zbiórce wyjazdu, gdyż jest to za późno na weryfikacje czy karta jest prawidłowo wypełniona. Brak dostarczenia karty jest równoznaczny z wykreśleniem z listy uczestników obozu.

Wpłaty drugiej raty (1360zł) należy dokonać do 10 lipca. Nr konta: 32 1750 0012 0000 0000 3458 4974

Jeżeli ktoś potrzebuje fakturę za obóz to proszę o przesłanie danych na jakie wystawić fakturę do końca lipca na email: [email protected]

Kadra wychowawców

Kierownik obozu: Jakub Kubieniec tel. 781946298

Wychowawcy:

Magdalena Korfanty – tel. 605103900

Hanna Rudawiec – tel. 534494435

Bartłomiej Garbacik – tel. 882079713

Mateusz Salisz – tel. 507544559

Kadra trenerska jest stała od wielu lat, wszyscy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi.

Kieszonkowe, lekarstwa

Kieszonkowe prosimy o zamknięcie w kopercie oraz rozmienienie na nominały 5zł, 10zł lub 20zł. Na kopercie należy napisać imię i nazwisko oraz kwotę. Rekomendowana kwota przez nas to około 50-100zł (5-10zł na dzień).

Lekarstwa należy spakować do pudełka lub torebki oraz opisać: Imię i nazwisko oraz listę leków wraz z zastosowaniem, dawkowaniem. W przypadku konieczności brania leków na stałe, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i przekazanie niezbędnych informacji. Prosimy wszystkie leki przekazywać kadrze, nie zostawiać ich dzieciom. Kadra może jedynie udostępnić dziecku leki do zażywania, na co prosimy wypisać zgodę rodzica.

Kieszonkowe oraz leki należy przekazać wraz z kartą kwalifikacyjną lub na zbiórce wyjazdu. Jeżeli dzieci potrafią same rozporządzać pieniędzmi to oczywiście nie przekazujemy kieszonkowych wychowawcom.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo uczestników obozu jest dla nas najważniejsze. Jesteśmy przygotowani do stosowania się do wytycznych MEN oraz GIS oraz regulaminu obozu, który powstał na ich podstawie.

W razie jakichkolwiek wypadków, chorób itp., najbliższe pogotowie ratunkowe oraz szpital znajduje się w Wolsztynie ok. 20km od Naszego Ośrodka. Na miejscu będziemy mieli samochód, więc będziemy w stanie błyskawicznie się tam dostać.

Telefony, kontakt z dziećmi, odwiedziny

Zgodnie z regulaminem obozu dzieciom do 12 roku życia nie można dawać telefonów oraz innych gadżetów umożliwiających dzwonienie (np. smartwatch). Starszym dzieciom telefony są zabierane i udostępniane w wyznaczonych godzinach. Kontakt z dziećmi jest możliwy codziennie poprzez kadrę wychowawców, jednak prosimy dzwonić nie częściej niż raz dziennie, najlepiej w godzinach: 9.00-10.00 lub 15.00-16.00. W przypadku gdy trener nie odbiera, na pewno oddzwoni jak to będzie tylko możliwe. Prosimy nie dzwonić w godzinach wieczornych, gdyż wzmaga to tylko tęsknotę i problemy z zaśnięciem.

Nie przewidujemy żadnych odwiedzin rodziców podczas obozu!

Tęsknota, kryzysy

Naturalną rzeczą jest, iż część dzieci (szczególnie te, które są na obozie pierwszy raz) może przez pierwsze parę dni lub w późniejszym etapie obozu (np. z powodu zmęczenia) tęsknić, płakać. Dzieci często w takiej sytuacji proszą rodziców przez telefon aby ich zabrały z obozu. Kryzys z reguły przechodzi po paru dniach, kadra wychowawców oczywiście mocno wspiera takie dzieci. W takiej sytuacji prosimy aby rodzic był wsparciem dla dziecka i utwierdzał go w przekonaniu, że da radę i nie ma powodu wracać do domu, a nie sugerowanie dzieciom, że zostaną wcześniej odebrane z obozu. Z doświadczenia wiemy, że częstsze telefony do rodziców wcale nie pomagają w aklimatyzacji, a zazwyczaj wzmagają tęsknotę. Zdarza się również, że dzieci wcale nie chcą dzwonić do rodziców, gdyż same są świadome, że wtedy bardziej tęsknią, więc prosimy to uszanować. W takim wypadku wychowawcy zawsze chętnie opowiedzą rodzicom jak sobie ich dziecko radzi. Ponadto będziemy wrzucać na facebook.pl/judootori na bieżąco zdjęcia i relacje z obozu.

Gdyby dzieci opowiadały coś niepokojącego przez telefon to w pierwszej kolejności prosimy o kontakt i weryfikację tego z kadrą trenerską. Zdarzało się, iż dzieci opowiadały niestworzone rzeczy, przekręcały fakty. W takim wypadku współpraca rodzica z wychowawcami pozwala Nam często szybciej rozwiązać jakiekolwiek problemy.

Słodycze

Na obozie staramy się zdrowo odżywiać, nie jemy słodyczy, chipsów, paluszków itp. nie pijemy kolorowych napojów gazowanych itp. W związku z tym prosimy nie dawać dzieciom nic z tych rzeczy na podróż, ani nie robienia zapasów na cały obóz. Takie rzeczy są zabierane i wyrzucane przez wychowawców, więc szkoda marnować pieniędzy.

Lista rzeczy do zabrania

  • judogi i pas;
  • dla dziewczynek koszulki pod judogi + gumki do włosów niezbędne na treningu
  • zegarek
  • buty do biegania;
  • buty do chodzenia;

– sandały;

– klapki;

– koszulki do treningu i do chodzenia – min. 7 szt.

– majtki – min. 10 szt.

– skarpetki – min. 10 szt.

  • długie spodnie dresowe – min. 2 pary, jeansy – 1 para.
  • Krótkie spodenki do treningu i do chodzenia – 4 szt.

– kurtka przeciwdeszczowa

  • strój na dyskotekę

– bluza z długim rękawem min 3 szt

  • czapka z daszkiem 2 szt

– 2 ręczniki duże

– kąpielówki (obowiązkowo pływaczki, koło w przypadku gdy dziecko nie potrafi pływać)

– kosmetyki (mydło, szczoteczkę i pastę do zębów itp.)

– mały plecak + portmonetka!

– aviomarin na drogę – dzieci, które potrzebują.

– krem do opalania, środek na komary

  • legitymacja szkolna
  • karty do grania, gry planszowe, książki, przybory do rysowania

Przypominamy, iż jest to obóz judo – większość ubrań powinna mieć charakter sportowy (np. spodenki dresowe, a nie jeansowe).

Aparaty fotograficzne, mp3 playery i inne urządzenia elektroniczne dzieci zabierają na własną odpowiedzialność. Prosimy również nie dawać dzieciom żadnych konsoli do gier itp.