1 View

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami dotyczącymi obozu w Zwardoniu. W przypadku pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji pod niżej podanymi numerami telefonów.

Wyjazd/powrót – miejsce i godzina zbiórki, transport

Wyjazd na obóz – 27.01.24 godz. 11.00  (10.45 zbiórka) – ul. Brynowska 6 – parking sklepu Kaufland.

Powrót z obozu – 3.02.24 około godz. 15.00 – 16.00 w miejsce zbiórki – będziemy informować na bieżąco z trasy.

Karty kwalifikacyjne, faktury, podpisy –TUTAJ MOŻNA POBRAĆ:

Karta kwalifikacyjna + regulamin – obóz Zwardoń

Prosimy o pobieranie kart kwalifikacyjnych, wypełnienie i podpisanie karty, regulaminu i zgody. W związku, iż nie ma zebrania karty należy dostarczyć do 20 stycznia na dwa sposoby:

 • skan (w jednym pliku pdf) przesłany na email: [email protected]
 • wersja papierowa przekazana któremukolwiek z wychowawców np. na treningach

Nie przyjmujemy kart kwalifikacyjnych na zbiórce wyjazdu, gdyż jest to za późno na weryfikacje czy karta jest prawidłowo wypełniona. Brak dostarczenia karty jest równoznaczny z wykreśleniem z listy uczestników obozu.

Jeżeli ktoś potrzebuje fakturę za obóz to proszę o przesłanie danych na jakie wystawić fakturę do końca stycznia na email: [email protected]

DO 10 STYCZNIA PROSIMY O WPŁACANIE II RATY ZA OBÓZ (1150 ZŁ)!!

Kadra wychowawców

Kierownik obozu: Jakub Kubieniec tel. 781946298

Wychowawcy:

Magdalena Korfanty – tel. 605103900

Hanna Rudawiec – tel. 534494435

Kadra trenerska jest stała od wielu lat, wszyscy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi.

Wyjścia na narty

W trakcie obozu planujemy 2-3 wyjścia na narty (w zależności od pogody) na stację narciarską Zwardoń Ski. Stacja narciarska oferuje super warunki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych – wyciąg taśmowy, orczykowy, krzesełkowy. Razem z kartą kwalifikacyjną dołączona będzie ankieta dotycząca wyjść na narty – informacje o konieczności wypożyczenia sprzętu narciarskiego, korzystania z instruktora itp.

Karnet narciarski oraz wypożyczenie sprzętu jest dodatkowo płatne – prosimy pieniądze zamknąć w osobnej kopercie opisanej (imię i nazwisko, karnet narciarski/wypożyczenie sprzętu narciarskiego, kwota). Oddajemy razem z kieszonkowymi.

Karnet 3 wyjścia x 2 godziny: 150zł. Wypożyczenie sprzętu 3 dni (narty/deska, buty, kije kask): 120zł. Na stoku obowiązkowo trzeba mieć kask!

Dzieci nie potrafiące jeździć lub początkujące będą pod opieką instruktora narciarskiego.

Kieszonkowe, lekarstwa

Kieszonkowe prosimy o zamknięcie w kopercie oraz rozmienienie na nominały 5zł, 10zł lub 20zł. Na kopercie należy napisać imię i nazwisko oraz kwotę. Rekomendowana kwota przez nas to 50-100 zł.

Lekarstwa należy spakować do pudełka lub torebki oraz opisać: Imię i nazwisko oraz listę leków wraz z zastosowaniem, dawkowaniem. W przypadku konieczności brania leków na stałe, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i przekazanie niezbędnych informacji. Kadra może jedynie udostępnić dziecku leki do zażywania, na co prosimy wypisać zgodę rodzica. Prosimy wszystkie leki przekazywać kadrze, nie zostawiać ich dzieciom.

Kieszonkowe oraz leki należy przekazać wraz z kartą kwalifikacyjną lub na zbiórce wyjazdu. Jeżeli dzieci potrafią same rozporządzać pieniędzmi to oczywiście nie przekazujemy kieszonkowych wychowawcom.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo uczestników obozu jest dla nas najważniejsze. Jesteśmy przygotowani do stosowania się do wytycznych MEN oraz GIS oraz regulaminu obozu, który powstał na ich podstawie.

W razie jakichkolwiek wypadków, chorób itp., na miejscu będziemy mieli samochód, więc będziemy w stanie błyskawicznie się dostać do najbliższego pogotowia/szpitala.

Telefony, kontakt z dziećmi

Zgodnie z regulaminem obozu dzieciom do 12 roku życia prosimy nie dawać telefonów oraz innych gadżetów umożliwiających dzwonienie (np. smartwatch). Starszym dzieciom telefony są zabierane i udostępniane w wyznaczonych godzinach. Kontakt z dziećmi jest możliwy codziennie poprzez kadrę wychowawców, jednak prosimy dzwonić nie częściej niż raz dziennie, najlepiej w godzinach: 9.00-10.00 lub 15.00-16.00. W przypadku gdy trener nie odbiera, na pewno oddzwoni jak to będzie tylko możliwe. Prosimy nie dzwonić w godzinach wieczornych, gdyż wzmaga to tylko tęsknotę i problemy z zaśnięciem.

Tęsknota, kryzysy

Naturalną rzeczą jest, iż część dzieci (szczególnie te, które są na obozie pierwszy raz) może przez pierwsze parę dni lub w późniejszym etapie obozu (np. z powodu zmęczenia) tęsknić, płakać. Dzieci często w takiej sytuacji proszą rodziców przez telefon aby ich zabrały z obozu. Kryzys z reguły przechodzi po paru dniach, kadra wychowawców oczywiście mocno wspiera takie dzieci. W takiej sytuacji prosimy aby rodzic był wsparciem dla dziecka i utwierdzał go w przekonaniu, że da radę i nie ma powodu wracać do domu, a nie sugerowanie dzieciom, że zostaną wcześniej odebrane z obozu (jeszcze nam się nie zdarzyło, aby jakieś dzieci musiały wcześniej wyjeżdżać). Z doświadczenia wiemy, że częstsze telefony do rodziców wcale nie pomagają w aklimatyzacji, a zazwyczaj wzmagają tęsknotę. Zdarza się również, że dzieci wcale nie chcą dzwonić do rodziców, gdyż same są świadome, że wtedy bardziej tęsknią, więc prosimy to uszanować. W takim wypadku wychowawcy zawsze chętnie opowiedzą rodzicom jak sobie ich dziecko radzi. Ponadto będziemy wrzucać na facebook.pl/judootori na bieżąco zdjęcia i relacje z obozu.

Gdyby dzieci opowiadały coś niepokojącego przez telefon to w pierwszej kolejności prosimy o kontakt i weryfikację tego z kadrą trenerską. Zdarzało się, iż dzieci opowiadały niestworzone rzeczy, przekręcały fakty. W takim wypadku współpraca rodzica z wychowawcami pozwala Nam często szybciej rozwiązać jakiekolwiek problemy.

Słodycze

Na obozie staramy się zdrowo odżywiać, nie jemy słodyczy, chipsów, paluszków itp. nie pijemy kolorowych napojów gazowanych itp. W związku z tym prosimy nie dawać dzieciom nic z tych rzeczy na podróż, ani nie robienia zapasów na cały obóz. Takie rzeczy są zabierane i wyrzucane przez wychowawców, więc szkoda marnować pieniędzy.

Lista rzeczy do zabrania

 • judogi i pas;
 • dla dziewczynek koszulki pod judogi + gumki do włosów niezbędne na treningu
 • zegarek
 • buty do biegania;
 • buty do chodzenia;

– klapki;

– koszulki do treningu i do chodzenia – min. 6 szt.

– majtki – min. 7 szt.

– skarpetki – min. 7 szt.

 • długie spodnie dresowe, zimowe na śnieg – min. 3 pary, jeansy – 1 para.
 • Krótkie spodenki do treningu – 1 szt.

– kurtka zimowa, kurtka narciarska

 • strój na dyskotekę

– bluza z długim rękawem min 3 szt

 • sprzęt narciarski – narty/deska, kijki, kask, kombinezon narciarski, komin, rękawice narciarskie, bielizna termo, grube skarpety.
 • czapka zimowa, rękawice 2 szt

– 2 ręczniki duże

– kąpielówki

– kosmetyki (mydło, szczoteczkę i pastę do zębów itp.)

– mały plecak + portmonetka!

– aviomarin na drogę – dzieci, które potrzebują.

 • legitymacja szkolna
 • karty do grania, gry planszowe, książki, przybory do rysowania

Przypominamy, iż jest to obóz judo – większość ubrań powinna mieć charakter sportowy (np. spodnie dresowe, a nie jeansowe).

Aparaty fotograficzne, mp3 playery i inne urządzenia elektroniczne dzieci zabierają na własną odpowiedzialność. Prosimy również nie dawać dzieciom żadnych konsol do gier itp.

Prosimy aby dzieci uczestniczyły w pakowaniu i wiedziały jakie mają rzeczy ze sobą.