dziecko w kimono judo
587 Views

Zajęcia judo dla dzieci to świetny sposób kształtowania u malucha koordynacji ruchowej i kontroli nad własnym ciałem. Treningi wzmacniają mięśnie i rozwijają wytrzymałość. Chcesz zapisać swoją pociechę na zajęcia judo dla dzieci, ale nie wiesz, co zabrać na pierwszy trening? Z naszego artykułu dowiesz się, jak wygląda pierwszy trening judo i co warto na niego przynieść.

Jak wyglądają pierwsze zajęcia judo dla dzieci?

Jeśli Twoją pociechę rozpiera energia i chcesz, aby wykorzystała ją w odpowiedni sposób, dobrym rozwiązaniem może być zachęcenie dziecka do zajęć judo. Zastanawiasz się, jak wygląda pierwszy trening tego sportu walki? Początkowy etap obejmuje aktywność ruchową w postaci gier i zabaw. Funny judo to świetny sposób na wypracowanie u maluchów wytrzymałości, siły, szybkości, koordynacji, zręczności i orientacji przestrzennej. Te umiejętności będą niezbędne w dalszych fazach treningowych. Elementy sztuk walki charakterystyczne dla judo — takie jak uniki, wyprowadzanie ciosów czy też zakładanie dźwigni — są wprowadzane dopiero później.

Dzieci podczas zajęć uczą się także technik prawidłowego upadania, by uniknąć urazów podczas treningu. Maluchy dzieli się na grupy, uwzględniając ich wiek i umiejętności. Istnieje również możliwość dobrania dzieci w pary pod kątem wagi i postury. Dzięki temu maluchy odpowiednio wykorzystują swój potencjał. Jest to bardzo istotne, ponieważ na zajęcia judo dla dzieci mogą zacząć uczęszczać już przedszkolaki w wieku 4 lat. Zastanawiasz się, co Twoja pociecha powinna zabrać ze sobą na pierwszy trening judo?

Pamiętaj o stroju sportowym podczas pierwszych zajęć judo

Wybierając się z dzieckiem na pierwszy trening judo, pamiętaj o zabraniu stroju sportowego. Dobrym rozwiązaniem będzie koszulka i dresowe spodnie bez zamków i guzików. Z zakupem stroju do judo dla dzieci poczekaj do czasu, gdy Twoja pociecha podejmie decyzję, że na pewno chce uprawiać ten sport walki lub instruktor poprosi, aby dziecko nosiło judokę podczas zajęć. Dzięki temu unikniesz ponoszenia dodatkowych kosztów, gdyby maluch nagle się rozmyślił. Bardzo często zwłaszcza młodsze dzieci ćwiczą podczas treningów judo w wygodnym sportowym stroju lub zakładają tylko spodnie z judoki, które są bardziej wytrzymałe niż te dresowe.

Zabierz klapki na pierwsze zajęcia judo dla dzieci

Zajęcia judo dla dzieci odbywają się na specjalnych matach, aby maluchy nie nabawiły się kontuzji. Dzieci ćwiczą podczas zajęć boso, jednak klapki przydadzą się maluchowi do przejścia między szatnią a salą treningową. Dzięki temu dziecko nie będzie musiało dotykać stopami zimnej podłogi.

Weź wodę na pierwszy trening judo dla dzieci

Zajęcia judo dla dzieci zwykle są dosyć intensywne i wymagające, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawodnienie malucha i wyposażyć go w butelkę wody. Najlepsze rozwiązanie stanowi bidon, dzięki temu dziecko nie będzie miało większych problemu z jego otwarciem.

Pamiętaj, aby dziecko podczas zajęć judo nie miało na sobie przedmiotów, które mogłyby stwarzać niebezpieczeństwo zranienia siebie lub przeciwnika. Dlatego przed wejściem na salę treningową dopilnuj, aby Twoja pociecha zdjęła wszystkie ozdobny takie jak zegarek, kolczyki, wisiorek, spinki do włosów czy też bransoletki.